Nemrégiben akadtam rá Bognár Gergely által írt dolgozatra a a Google-on: Zénon paradoxonok a haladásért címen. Ezzel kapcsolatban szeretném leírni a gondolataimat arról, ami már nagyon régen foglalkoztat.
Eredetileg matematikus vagyok . Már régóta tanulmányozom a filozófiát. Nem csak a hagyományos ágát, hanem az un.ezoterikus filozófiát, amit úgy is nevezhetnénk, hogy dimenzionális filozófia.
Nos, ez a dimenzionális filozófia adott nekem egy olyan gondolkodási módot, amit a hagyományos filozófia nem tartalmaz. Lényege, hogy ha figyelembe vesszük azt az alapvető tényt, hogy az Univerzum tudatszintekre, dimenzió szintekre van felosztva, minden egyes tudatszint determinál egy szellemi színvonalat. Hogy az ott élő entitások milyen tudattal rendelekeznek, mit képesek megérteni, megtapasztalni, átlátni az Univerzumban lévő dolgokról.
Jelenleg, mi emberek itt a Földön a harmadik dimenzióban, az ehhez tartozó tudatszinten élünk; és ez azt jelenti, hogy tudásunk, tapasztalataink, tudatszintünk ehhez a 3. dimenzióhoz kötött. Tehát ennek megfelelően vannak korlátozva megtapasztalásaink, az egész Univerzumról alkotott véleményünk. Ez azt jelenti , hogy itt a 3. dimenzióban nagyon sok mindent nem látunk, nem tudunk megtapasztalni empirikus tapasztalással , és nagyon sok dolgot ésszel képtelenek vagyunk felfogni. Amit látunk , érzéki tapasztalással is csak olyan mértékben vagyunk képesek megérteni, amennyire a 3. dimenziós tudatszint engedi. Ez persze nem azt jelenti , hogy ez az ember számára nem hasznos, hanem hogy a spirituális fejlődésünk érdekében ez a megfelelő.
A probléma ott van, hogy mi emberek, amit és ahogyan itt tapasztaljuk a dolgokat, hajlamosak vagyunk az egész Univerzumra kivetíteni; abban a hiszemben, hogy amit látunk, az máshol is így van. Ezzel tudjuk elkövetni a legnagyobb tévedéseinket, és így nem vesszük tudomásul , hogy felsőbb tudatszinteken egészen más a helyzet. Ha figyelembe vesszük , hogy a mi 3 dimenziós látásunk csak a mi 3 dimenziós világunkban érvényes, és tudjuk, hogy semmi sem olyan, ahogy látjuk; akkor tudjuk, hogy magasabb tudatszinteken a mi meglátásaink érvénytelenek.
Ezért hiszem és tudom, hogy csakis a dimenzionális látásmóddal tudjuk helyesen megtapasztalni a körülöttünk lévő világot, az Univerzumot, és el kell fogadnunk, hogy ami nekünk természetesnek és magától érthetődőnek tűnik, az máshol egészen máshogy van. Mint már említettem , nagyon régóta foglalkoztat Zénon gondolatmenete, illetőleg Parmenidész állítása, hogy tulajdonképpen mozgás nincs is! Ha most az itteni 3 dimenziós gondondolkodás módunkkal próbáljuk megítélni , azt mondhatnánk, hogy ostobaság, mert mindanyian észleljük a mozgást. De ha dimenzionálisan gondolkodunk , akkor felötlik bennünk, hogy magasabbb dimenziókban , melyek közelebb állnak Istenhez, ott is így van?
Miután feltettem a kérdést, a következőkön kezdtem el gondolkodni: van mondjuk egy szál gyufánk. Ennek a gyufának meg szeretnénk mérni a hosszát. Tudjuk, hogy ma már nagyon precíz mérőműszerek állnak rendelkezésre, tehát lemérjük egy ilyen csúcsminőségű műszerrel, hogy a hossza ennyi és ennnyi. Azt is tudjuk, ahogy szoktuk mondani, hogy nincs abszolút pontos mérés, ez a pontos mérés is természetesen csak hozzávetőleges mérés.
Itt jön a kérdésem: hogy ha lenne abszolút pontos mérés, vajon meg tudjuk-e pontosan mondani , hogy mit értünk a gyufaszál hosszán?
Nos, ha jól belegondolunk, ezt teljesen kézenfekvőnek vesszük, és soha nem merül föl bennünk, hogy mit is értünk valaminek a hossza alatt?!
A matematika a távolságot úgy definiálja, hogy : két pont távolsága , az őket összekötő szakasz hossza.
Nos , ha jól belegondolunk a távolság és a hosszúság szinonímák, azaz ezzel a meghatározással csak azt monta a matematika, hogy valaminek a távolsága a hossza, azaz nem mondott semmit. Én is próbáltam a távolságot valamilyen más körülírással megfogalmazni, de nem lehet. Tehát, ha jól belegondolunk, ez a távolság valójában nem körülírható, nem definiálható, más szavakkal nem meghatározható. Pedig a távolság fogalma számunkra teljesen kézenfekvőnek látszik, tapasztaljuk, látjuk - tehát szerintünk létezik. Csak azt nem tudjuk megmondani , hogy mi ez? Így tehát csak egy megoldás maradt: hogy a távolság fogalma csak a mi tudatunkban létezik. Ezért lehet az, hogy úgy mondják nekünk a felsőbb világok lényei, mit a felemelkedett mesterek, pl. Kryon, hogy ezekben a dimenziókban nemcsak az idő nincs, de nincs tér sem, hiszen nincs értelme, jelentősége a távolságnak, és ebből következően magának a mozgásnak sem.
Az, hogy nálunk létezik távolság, azt csak kölcsönkaptuk a spirituális fejlődésünk biztosítása érdekében; egy bizonyos tudatszinttől felfelé már nincs rá szükség.
Nos, azt akartam elmondani, hogy Zénon és Parmenidész valamilyen belső sugalmazásra, valamilyen belső meglátás alapján rájött, hogy a mozgás csak nekünk létezik; és ezt nem lehet kivetíteni az egész Univerzumra, ahol már nincs szükség mozgásra, távolságra a spirituális fejlődés érdekében.
Én így próbáltam a kérdést megközelíteni, úgy érzem csak is kizárólag a multidimenziónális látásmód hozhat helyes eredményt.
Még csak annyit szeretnék leírni, hogy a mi általunk kreált matematika a mi 3 dimenziós tapasztalatainkra épül, csak ebben a mi dimenziónkban érvényes, a magasabb dimenziókban már érvényét veszti.